Extrainsatt dag anmälan öppen – Det visade sig vare ett väldigt stort intresse bland våra medlemmar att rida nere på Ribersborg så vi kommer att erbjuda ytterligare ett tillfälle med lektionsridning nere på Ribban innan hästarna går på bete.

Vill du rida nere på på Ribersborg? Vi tycker inte det bara skall vara tävlingsryttare som skall få möjlighet att uppleva banorna på Ribersborg och vi erbjuder därför nu våra medlemmar möjligheten till en annorlunda ridupplevelse. Ridbanorna på Ribersborg är verkligen ett annorlunda ställe att rida på. Närheten till havet och husen i centrala Malmö runt omkring är verkligen en ridmiljö som man inte upplever varje dag.

 

Vi kommer därför den 22 juni och den 17 september att genomföra ett antal lektioner med våra lektionshästar nere på Ribersborg och alla medlemmar som är intresserade av att deltaga är välkomna att anmäla sig i formuläret nedan. Alla medlemmar är välkomna att anmäla sig, enda kravet är att du rider i minst grupp 2. Storhäst eller Ponny har ingen betydelse. Eventuellt kommer vi att mixa grupperna beroende på intresse. Mer information kommer att skickas ut till alla som anmält sig när vi fått tillräckligt med anmälningar och delat in grupperna

Varmt välkomna med en anmälan 🙂

Pris: 590 kronor för 60 minuter
Ridkunskap: Minst grupp 2
Antal: Max 8 stycken elever per lektion. Både Ponny och Häst. Antalet platser är begränsat
Inriktning: Dressyr men möjlighet till enklare hoppning kommer att finnas för dom som önskar.
Instruktör: Annika Pihl
Frågor: Gustaf Erichs 0708-334363

Intresseanmälan:
Detta är endast en intresseanmälan och är inte bindande. Bokningen är bindande först när ni bekräftat bokningen.
22 juni är indelad i 3 lektioner 17.00-18.00, 18.00-19.00 eller 19.00-20.00.
17 september är indelad i 3 lektioner 14.00-15.00, 15.00-16.00 eller 16.00-17.00.
Instruktörerna sätter ihop mixade grupper ponny och storhäst.
Har ni önskemål skriv detta under övriga meddelande vid anmälan.

    Välj någon av dagarna
    22 juni17 september

    Bevisa att du är människa genom att välja Hus.