Privatryttare, Dressyr

Detta vandringspriset instiftades år 1989. Mellan 1989 och 1995 så var detta vandringspriset öppet även för lektionsryttare. Vandringspriset är ständigt vandrande.

(1989 – 1995 även lektionsryttare)

Ponny

2023 Smilla Grahn Brinck – Goldcot Silber Twaila
2022 Alice Andoff – Corroy Lass och Smilla Grahn Brinck – Jumping  Dale Penny
2021 Märta Andersson – Paradisets Shinola
2020 Inställt pga Covid-19
2019 Johanna Stjärnqvist – Miss Steel
2018 Emma Bernhede – Hembys Bogart
2017 Emma Bernhede – Hembys Bogart
2016 Emma Bernhede – Hembys Bogart
2015 Anna Bärring – Eklyckans Bolero
2014 Amanda Pålsson – Indiana
2013 Amanda Pålsson – Indiana
2012 Amanda Pålsson – Indiana
2011 Erika Langåker – Paola
2010 Erika Langåker – Doremi
2009 Johanna Johansson – Gift of Grace
2008 Johanna Johansson – Gift of Grace
2007 Lovisa Hansson – Kilbarry Precious
2006 Agnes Brynje – Jamie
2005 Rebecka Skarstam – Roxy
2004 Rebecka Skarstam – Roxy
2003 Rebecka Skarstam – Roxy
2002 Caroline Schmidinger – Blackton
2001 Caroline Schmidinger – Blackton
2000 Jill Holmkvist – Brolötens Lanzon
1999 Annika Fagring – Ruszin
1998 Annika Fagring – Ruszin
1997 Helena Weibull – Höjes Larsen
1996 Helena Weibull – Höjes Larsen
1995 Helena Weibull – Marius
1994 Karin Jepsson – Lukas
1993 Sara Sjöström – Curino
1992 Susanne Ohlsson – Skrållan
1991 Veronica Olsson – Kavaljer
1990 Louise Björnwall – Nissmo
1989 Karolina Segring – Fritz

Häst

2023 Elin Benckert – Amazing
2022 Helen Johansson – Easy Choise
2021 Helén Johansson – Hejböls De Strano
2020 Inställt pga Covid-19
2019 Helén Johansson – Easy Choice
2018 Helén Johansson – Easy Choice
2017 Helén Johansson – Easy Choice
2016 Helén Johansson – Helmer
2015 Jenny Löfstedt – Fortino 26
2014 Angelica Malmberg – Samuraj
2013 Helén Johansson – Hejböls De Strano
2012 Erika Langåker – Sirello
2011 Maria Kockum – Roll on
2010 Helen Johansson – Backgammon
2009 Johanna Johansson – Carpe Diem
2008 Helén Johansson – Backgammon
2007 Helena Hagert – Backgammon
2006 Susanne Nordström – Tip Tap
2005 Susanne Nordström – Tip Tap
2004 Therese Löfström – Contessa Enna
2003 Charlotte Kulneff – Kid Curry
2002 Charlotte Kulneff – Kid Curry
2001 Louise Björnwall – Marlon
2000 Charlotte Kulneff – Galahad
1999 Charlotte Kulneff – Galahad
1998 Charlotte Kulneff – Galahad
1997 Annika Ersgård – Pajas
1996 Charlotte Kulneff – Pajas
1995 Charlotte Kulneff – Pajas
1994 Margareta Kulneff – Red Indian
1993 Ursula Larsson – Sinbad
1992 Margareta Kulneff – Red Indian
1991 Gunilla Jönsson – Dylan
1990 Charlotte Kulneff – Pajas
1989 Margareta Kulneff – Red Indian